Kalendarium 2017

Nedan finns 2017 års kalendarium för distriktsverksamheten för 15- och 16-åringar. Datum och information om 14-åringarnas zonträningar finns att läsa här inom kort.

Kalendariet uppdateras kontinuerligt med plats för respektive samling så fort bokning av plan, mat och logi (i förekommande fall) är klart.

P15 - födda 2002
Datum Typ av samling Antal spelare Ort
Lördag 4 feb
Uppföljning zonträning 30 Kvarnsveden
Söndag 5 feb Uppföljning zonträning 30 Kvarnsveden
Lördag 18 feb Träningsdag 30 Malung
Lör-sön 18-19 mars Läger med turnering 30 Ljusdal
Lördag 8 april Träningsdag 30 Mora
Tors-lör 25-27 maj Svealandslägret 21 Enköping
2-7 juli Utvecklingslägret 16 Halmstad
Lör-sön 29-30 juli Futureläger 24 Gävle
Lördag 30 sep Träningsdag 30
Tidigt i november Zonträningar på tre orter









F15 - födda 2002
Datum Typ av samling Antal spelare Ort
Lördag 28 jan
Uppföljning zonträning 30 Kvarnsveden
Söndag 29 jan Uppföljning zonträning 30 Kvarnsveden
Lördag 25 feb
Träningsdag 30 Malung
Lör-sön 18-19 mars Läger med turnering 30 Ljusdal
Lördag 8 april Träningsdag 30 Mora
Tors-lör 25-27 maj Svealandslägret 21 Enköping
25-30 juni Utvecklingslägret 16 Halmstad
Lör-sön 29-30 juli
Futureläger 24 Gävle
Lördag 30 sep Träningsdag 30
Tidigt i november Zonträningar på tre orter









P16 - födda 2001
Datum Typ av samling Antal spelare Ort
Söndag 22 jan Träningsdag 30
Falun
Lördag 28 jan Träningsdag 30 Smedjebacken
Söndag 19 feb Träningsdag 30 Malung
Lördag 18 mars Träningsdag/matchläger 30 Hedemora
Lördag 8 april Träningsdag 30 Säter
Söndag 24 sep Träningsdag 30
Söndag 8 okt Träningsdag 30
Lör-sön 21-22 oktober Tränings/matchläger 22
10-12 november PostNord Cup
18 Borlänge
December
Träningsdag (vid avancemang i PostNord Cup)
22

F16 - födda 2001
Datum Typ av samling Antal spelare Ort
Söndag 22 jan Träningsdag 30
Falun
Söndag 29 jan Träningsdag 30 Malung
Lördag 18 feb Träningsdag 30 Smedjebacken
Lördag 18 mars Träningsdag/matchläger 30 Hedemora
Söndag 9 april Träningsdag 30 Mora
Lördag 23 sep Träningsdag 30
Söndag 8 okt (nytt datum p g a fortbildning för DFK)
Träningsdag 30
Lör-sön 21-22 okt Tränings/matchläger 22
10-12 november Cup Kommunal
18 Borlänge
December Träningsdag (vid avancemang i Cup Kommunal) 22

Har du frågor om kalendariet är du välkommen att kontakta Niklas Ribjer på tel. 023-454 74 eller niklas.ribjer@dalaidrotten.se