Kallelse till Postnord Cup P16/P01

Dalarnas FF har nöjet att kalla pojkar födda -01 till Postnord Cup 10-12/11

Dag:
Fredag 10/11 och söndag 12/11

Plats:
Kvarnsvedens IP

Program:
Fredag 10/11
14.45 Samling på Kvarnsvedens IP
15.00 Gemensam måltid
18.30 Match 1, Dalarna-Västmanland
20.30 Hemresa
Söndag 12/11
09.30 Gemensam frukost på Scandic Borlänge
11.00 Transport med buss till Kvarnsvedens IP
13.00 Match 2, Gestrikland-Dalarna
15.00 Avslutning och hemresa

Ledare
Andreas Wallin, Distriktsförbundskapten
070-690 33 33, andreas.wallin@dalaidrotten.se

Peter Kristoffersson, Målvaktsinstruktör
073-073 02 62, p_stoffe@hotmail.com

Chaiyagarn "chagge" Panyasiri, Ass. Förbundskapten
Daniel von Schantz, Ass. Förbundskapten
Keitty Nizigiyimana, Ass. förbundskapten

Återbud:
Om du inte kan delta under hela utbildningstillfället vill vi att du meddelar det snarast så vi kan erbjuda an annan spelare din plats. Ev. återbud skall meddelas Andreas Wallin så snart som möjligt.
Utrustning:
Komplett utrustning för två matcher på konstgräs utomhus, benskydd och egen vattenflaska.
Träningsoverall tillhandahålls av DFF och ska bäras i samband med uppvärmning inför, och för avbytare under, match.
Fritidsoverall tillhandahålls av DFF och ska bäras under samtliga aktiviteter utom träning och match, såsom vid måltider och möten.
Ej återlämnad overall i samband med avslutningen debiteras aktuell spelares förening.

Specialkost
Meddela eventuell specialkost till Andreas Wallin senast måndag 6/11.

Avgift
0 kr/spelare.

Frågor/Upplysningar:
Kontakta DFF:s ansvarige Niklas Ribjer, niklas.ribjer@dalaidrotten.se, 023-45474

Antagna deltagare:

  • Albert Orre, BK Forward
  • Viggo Berlin Eriksson, Dalkurd FF
  • Nils Garpedal, Dalkurd FF
  • William Höglund, Dalkurd FF
  • Karl Johansson, Dalkurd FF
  • Pontus Jonsson, Dalkurd FF
  • Aras Karimi, Dalkurd FF
  • Emil Rombin, Dalkurd FF
  • Rühat Yavuz, Dalkurd FF
  • Ferhan Abic, IK Brage
  • Mustafa Alami, IK Brage
  • Jesper Andersson, IK Brage
  • Samuel Bergman, IK Brage
  • Emil Eskeby, IK Brage
  • Adam Eskilsson Nordén, IK Brage
  • Daniel Ögren, IK Brage
  • Benjamin Scheir, Smedjebackens FK
  • Servan Alagöz, Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb

Med Vänliga Hälsningar
Dalarnas Fotbollförbund,
Utvecklingskommittén,
Niklas Ribjer