Kallelse till Cup Kommunal F16/F01

Dalarnas FF har nöjet att kalla flickor födda -01 till Cup Kommunal 10-12 nov

Dag:
Fredag 10/11 och söndag 12/11

Plats:
Kvarnsvedens IP

Program:
Fredag 10/11
13.00 Samling och gemensam måltid på Kvarnsvedens IP
16.30 Match 1, Dalarna-Västmanland
18.30 Hemresa
Söndag 12/11
08.00 Gemensam frukost på Scandic Borlänge
09.00 Transport med buss till Kvarnsvedens IP
11.00 Match 2, Gestrikland-Dalarna
13.00 Avslutning och hemresa

Ledare
Michael de Wit, Distriktsförbundskapten
070-779 55 76, michael.dewit@dalaidrotten.se

Ulf Hedlund, Målvaktsinstruktör
070-982 15 99, ulf.hedlund@henningsonsel.se

Calle Jungsbo, Ass. Förbundskapten

Återbud:
Om du inte kan delta under hela utbildningstillfället vill vi att du meddelar det snarast så vi kan erbjuda an annan spelare din plats. Ev. återbud skall meddelas Michael de Wit så snart som möjligt.
Utrustning:
Komplett utrustning för två matcher på konstgräs utomhus, benskydd och egen vattenflaska.
Träningsoverall tillhandahålls av DFF och ska bäras i samband med uppvärmning inför, och för avbytare under, match.
Fritidsoverall tillhandahålls av DFF och ska bäras under samtliga aktiviteter utom träning och match, såsom vid måltider och möten.
Ej återlämnad overall i samband med avslutningen debiteras aktuell spelares förening.

Specialkost
Meddela eventuell specialkost till Michael de Wit senast måndag 6/11.

Avgift
0 kr/spelare.

Frågor/Upplysningar:
Kontakta DFF:s ansvarige Niklas Ribjer, niklas.ribjer@dalaidrotten.se, 023-45474

Antagna deltagare

  • Alva Karlsson, Avesta AIK
  • Ella Wigert, Avesta AIK
  • Maya Chulati, Falu BS FK
  • Fanny Lindgren, Falu BS FK
  • Elin Ljunglund, Falu BS FK
  • Thea Friedrich, Gustafs GoIF
  • Alma Gustavsson Zetterlund, IFK Ludvika
  • Alva Särenfors, IFK Mora FK
  • Emmy Eriksson, Kvarnsvedens IK
  • Anna Gisslén Vikström, Kvarnsvedens IK
  • Amanda Haggårds, Kvarnsvedens IK
  • Matilda Jakobsson, Kvarnsvedens IK
  • Julia Langörgen, Kvarnsvedens IK
  • Tuva Ottosson, Kvarnsvedens IK
  • Frida Rundgren, Kvarnsvedens IK
  • Elin Dalman Björnestam, Smedjebackens FK
  • Wilma Haglund, Torsångs IF
  • Emilia Thögersen, Vansbro AIK FK

Med Vänliga Hälsningar
Dalarnas Fotbollförbund,
Utvecklingskommittén,
Niklas Ribjer