Stjärnligan - Division 4 Herrar

I Stjärnligan utses de 3 bästa spelarna i varje match.

Matchens stjärnspelare utses av Dalarnas FF:s utsedda personer. Stjärnligan uppdateras efter varje spelad omgång.

Årets lag tas ut av Mittmedia och Dalarnas FF tillsammans och spelar match mot IK Brage och Kvarnsvedens IK. Årets lag coachas av Årets tränare och matchen leds av Årets domare. Matcherna spelas under första halvan av oktober.

14 stjärnor

  • Vassillios Andreadis Panagiotidis, Korsnäs IF FK

11 stjärnor

  • Anders Lindholm, Malungs IF
  • Robert Hedman, Dala-Järna IK

10 stjärnor

  • Christian Albinsson, Dala-Järna IK
  • Tim Sammons, Gustafs GoIF

9 stjärnor

  • Reza Hosseini, Ludvika FK

8 stjärnor

  • Oscar Andersson, Tällbergs IF
  • Carl Forsman, Malungs IF
  • Amir Zilic, Korsnäs IF FK

7 stjärnor

  • Andreas Lindvall, Korsnäs IF FK
  • Joakim Andersson, Vansbro AIK FK
  • Nils Garpedal, Korsnäs IF FK
  • Joel Granberg, Dala-Järna IK

6 stjärnor

  • Muhammed Sissoko, Bullermyrens IK
  • Jimmy Gustafsson, Gustafs GoIF
  • Fredrik Sixtensson, Dala-Järna IK
  • Fredrik Källberg, Tällbergs IF
  • Christoffer Johansson, Malungs IF

5 stjärnor

  • Rickard Andersson, IF Tunabro
  • Fernando Cortes Rodriguez, Ludvika FK
  • Thimmy Blomkvist, IF Tunabro
  • Eric Rosendal, Ulfshyttans IF
  • Sebastian Alajääski, Vansbro AIK FK
  • Petter Forslund, Korsnäs IF FK
  • Gustav Fälldin, Ludvika FK

4 stjärnor

  • Filip Landegren, Vansbro AIK FK
  • Max Källberg, Korsnäs IF FK
  • Henrik Nordahl, Slätta SK
  • Johan Wedberg, Ulfshyttans IF
  • Raman Hisso, Ludvika FK
  • Fredrik Bäck, Dala-Järna IK
  • Daniel Alzén, Tällbergs IF

3 stjärnor

  • Alasdair Miller, Ulfshyttans IF
  • Christoffer Lindgren, IF Tunabro
  • Hamid Ahmadi, Bullermyrens IK
  • Nils Forsgren, Slätta SK
  • Emil Stam, Malungs IF
  • Emil Andersson, Tällbergs IF
  • Johan Adolfsson, Ulfshyttans IF
  • Adrian Enriqe Chilo, Tällbergs IF
  • Robert Trogens, Gustafs GoIF
  • Niclas Henriksson, Bullermyrens IK
  • Arben Kurzakovic, Bullermyrens IK
  • Jon Moberg, Slätta SK
  • Anton Gaston Rönnberg, Ludvika FK
  • Pa Ebou Ndong, Gustafs GoIF
  • Martin Henriksson, Malungs IF
  • Isak Bolin, Bullermyrens IK
  • Simon Stam, Vansbro AIK FK
  • Robin Villman, Korsnäs IF FK
  • Fredrik Lamell, IF Tunabro

2 stjärnor

  • Mattias Stark, Dala-Järna IK
  • Nicklas Olsson, Vansbro AIK FK
  • Viktor Hedin, Korsnäs IF FK
  • Benjamin Envall Scheir, Ludvika FK
  • Suleman Mohamed, Bullermyrens IK
  • Filip Elovsson, Dala-Järna IK
  • Tobias Kallur, Tällbergs IF
  • Andreas Samuelsson, Vansbro AIK FK
  • Adam Bergestål, Slätta SK
  • Fredrik Wedberg, Ulfshyttans IF
  • Yussuf Asbuge, Slätta SK
  • Robin Ayik, Bullermyrens IK
  • Adam Reyier, Ulfshyttans IF
  • Ishak Ahmed, IF Tunabro
  • Magnus Trummens, Gustafs GoIF
  • Abdimajid Mohamed Ahmed, Dala-Järna IK
  • August Pettersson, Gustafs GoIF
  • Mattias Eriksson, Slätta SK
  • Aziz Milli, Bullermyrens IK
  • Andreas Olars, Vansbro AIK FK
  • David Lindow, Malungs IF
  • Lukas Halvarsson, Malungs IF
  • Rami El-Jazzar, IF Tunabro

1 stjärna

  • Sebastian Jonasson, Ludvika FK
  • Elias Persson, Vansbro AIK FK
  • Nahom Ykaalo, Malungs IF
  • Besnik Curri, Bullermyrens IK
  • Nahom Desale Berhe, Vansbro AIK FK
  • Emil Holm Ferner, IF Tunabro
  • David Johansson, Tällbergs IF
  • Andreas Reyier, IF Tunabro
  • Ekele Samuel Ejiofor, Bullermyrens IK
  • Wille Vestlund, Dala-Järna IK
  • Erik Niss-Jonsson, Malungs IF
  • Mårten Löwegren, Ulfhyttans IF
  • Eddie Calmborg, Ulfhyttans IF
  • Abdelkhalek Zebari, Ludvika FK
  • Niklas Reyier, Ulfshyttans IF
  • Simon Blom, Vansbro AIK FK
  • Max Grönkvist, IF Tunabro

Uppdaterad: 2019-06-26