Stjärnligan - Division 3 Damer

I Stjärnligan utses de 3 bästa spelarna i varje match.

Matchens stjärnspelare utses av Dalarnas FF:s utsedda personer. Stjärnligan uppdateras efter varje spelad omgång.

Årets lag tas ut av Mittmedia och Dalarnas FF tillsammans och spelar match mot IK Brage och Kvarnsvedens IK. Årets lag coachas av Årets tränare och matchen leds av Årets domare.

Matcherna spelas onsdagen den 9 oktober på Ljungbergsplanen i Kvarnsveden.
17.45 Stjärnlaget damer- Kvarnsvedens IK
20.00 Stjärnlaget herrar-IK Brage

25 stjärnor

  • Isabelle Nyhlén, Malungs IF

22 stjärnor

  • Marie Sundman, Säters IF FK

21 Stjärnor

  • Johanna Lagerlund, Malungs IF

16 stjärnor

  • Kaisa Kokkarinen, Säters IF FK

15 stjärnor

  • Erika Funk, Grycksbo IF BK

13 stjärnor

  • Lina Granberg, Dala-Järna IK
  • Hanna Olsson, Islingby IK
  • Jennifer Kolseth Markström, Islingby IK

12 stjärnor

  • Alexandra Hornea, Smedjebackens FK
  • Fougnigue Kone, Avesta AIK

11 stjärnor

  • Erika Sjöström, Grycksbo IF BK
  • Alva Nyström, Avesta AIK

10 stjärnor

  • Lisa Lundgård, IFK Mora FK/Malungs IF

9 stjärnor

  • Josefin Snell, Grycksbo IF BK
  • Malin Samuelsson, Dala-Järna IK

8 stjärnor

  • Susanne Kolseth, Islingby IK
  • Lina Lindberg, Säters IF FK

7 stjärnor

  • Patricia Ögren, Dala-Järna IK
  • Fanny Eriksson, IFK Mora FK

6 stjärnor

  • Ida Karlsson, Avesta AIK
  • Maja Forslund, Korsnäs IF FK
  • Patricia Forsell, Grycksbo IF BK
  • Ida Söderlund, Svärdsjö IF
  • Josefin Danielsson Lundin, Korsnäs IF FK

5 stjärnor

  • Cristina Cerescu, Smedjebackens FK
  • Sara Sissala, Gustafs GoIF
  • Erika Andersson, Islingby IK
  • Julia Aldén, IFK Mora FK
  • Jenny Rundqvist, IFK Mora FK
  • Frida Arborelius, Säters IF FK
  • Alma Fahgén, Smedjebackens FK
  • Fanny Legnerfält, Korsnäs IF FK
  • Malin Sörlisten, Dala-Järna IK
  • Pernilla Holm, Islingby IK

4 stjärnor

  • Itimad Sari Kahiri Kahiri, Islingby IK
  • Saga Nilsson, Avesta AIK
  • Lovisa Hultberg, Smedjebackens FK
  • Hilma Hult, Smedjebackens FK
  • Tilde Nilsson, Säters IF FK
  • Anna Ädling, Malungs IF
  • Tilda Jacobsson, Avesta AIK
  • Julia Sölvestad, Avesta AIK
  • Hilda Forsling Collén, Korsnäs IF FK
  • Lovis Nyman, Avesta AIK
  • Natalie Johansson, IFK Mora FK

3 stjärnor

  • Ida Klintäng Westman, Korsnäs IF FK
  • Elvira Hernandez, Dala-Järna IK
  • Johanna Andersson, Gustafs GoIF
  • Ida Eliassson, Gustafs GoIF
  • Lovisa Södervall, Svärdsjö IF
  • Sofia Kangas, Smedjebackens FK
  • Anna Skinnars, Säters IF FK
  • Frida Jansson, Säters IF FK
  • Elin Fagerheim, Smedjebackens FK
  • Nora Jacobsson, Avesta AIK
  • Tilda Granberg, Malungs IF
  • Hanna Wallén, Svärdsjö IF
  • Ella Wigert, Avesta AIK
  • Matilda Bergkvist, Korsnäs IF FK
  • Emma Albinsson, Korsnäs IF FK
  • Alva Wallner, Avesta AIK
  • Linda Holman, Dala-Järna IK
  • Ida Laggar, IFK Mora FK
  • Stina Sundberg, Avesta AIK
  • Alva Sörbu, IFK Mora FK
  • Josefine Lissnils, Dala-Järna IK
  • Ida Engdahl, Korsnäs IF FK

2 stjärnor

  • Linnea Lenngren, Gustafs GoIF
  • Elin Ström, Gustafs GoIF
  • Elin Johansson, IFK Mora FK
  • Maja Ernebrink, Smedjebackens FK
  • Ronja Rimsler, Gustafs GoIF
  • Caroline Olsson, Avesta AIK
  • Hanna Nygren, Smedjebackens FK
  • Elin Neander, Korsnäs IF FK
  • Lisa Eljans, Gustafs GoIF
  • Matilda Nygård, Avesta AIK
  • Erica Gustafsson, Svärdsjö IF
  • Josefine Welam, Dala-Järna IK
  • Ellen Tollsten, Grycksbo IF BK
  • Elin Andersson, Avesta AIK
  • Emma Söderström, Korsnäs IF FK
  • Johanna Grelsson, Smedjebackens FK
  • Emilia Rönnqvist, Korsnäs IF FK
  • Tova Grönoset, Grycksbo IF BK
  • Elin Boman, Korsnäs IF FK
  • Rutya Welday Tesfay, Islingby IK
  • Joelle Åsenlund St Surin, IFK Mora FK
  • Johanna Olsson, Malungs IF
  • Evelina Morén, Dala-Järna IK
  • Tilde Schedvin, IFK Mora FK
  • Matilda Carter, Korsnäs IF FK
  • Ella Nilsson, Säters IF FK
  • Elin Trapp, Dala-Järna IK

1 stjärna

  • Lova Granbom, Grycksbo IF BK
  • Therese Einstulen, Svärdsjö IF
  • Elise Gummås, Malungs IF
  • Unn Hörlin, Korsnäs IF FK
  • Felicia Enmalm, IFK Mora FK
  • Noemi Paping, Svärdsjö IF
  • Sofia Lundin, Grycksbo IF BK
  • Linnea Söderberg, Svärdsjö IF
  • Ebba Hedström, Korsnäs IF FK
  • Jessica Kullberg, IFK Mora FK
  • Josefin Åkerlund, Grycksbo IF BK
  • Ida Hugerth, IFK Mora FK
  • Myra Ahlgren, Smedjebackens FK
  • Malin Östlund, Svärdsjö IF
  • Vilma Mellembråten, Gustafs GoIF
  • Tilda Hadin, Gustafs GoIF
  • Vilma Allringer, IFK Mora FK
  • Linnea Nilsson, Malungs IF
  • Lisa Lind, Gustafs GoIF
  • Elsa Borg, Korsnäs IF FK
  • Matilda Svanberg, Islingby IK
  • Munteanu Natalia, Smedjebackens FK
  • Sarah Nordvall, Svärdsjö IF
  • Nadine Forsvall, Avesta AIK
  • Frida Backlund, Säters IF FK
  • Hanna Grundström, Säters IF FK
  • Anna Varg, Malungs IF
  • Cecilia Karlberg, Smedjebackens FK
  • Engla Olsson, Avesta AIK
  • Joanna Snell, Grycksbo IF BK

Uppdaterad: 2019-09-13 08:55