Matcher idag - Dalarnas Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2018-05-27
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Södra Norrland, herrar
15:00 Kvarnsvedens IK - Söderhamns FF 1 - 0 Ljungbergsplanen
U19 Div.1 Svealand
13:00 Forssa BK - Värmdö IF 2 - 4 Domnarvsvallen
U16 Nationell Grupp 6
15:30 Forssa BK - FC Djursholm 5 - 2 Domnarvsvallen
18:00 IK Brage - Uppsala-Kurd FK Domnarvsvallen
Division 4 Herrar
15:00 Slätta SK U - Nyhammars IF A 2 - 1 Slätta IP
Division 5 Herrar
12:30 Forssa BK U - IF Vikapojkarna 2 - 3 Kvarnsvedens IP
15:00 Gustafs GoIF A - IF Tunabro U 10 - 2 Morbyvallen
15:00 Ludvika City BK - IFK Hedemora FK 2 - 5 ABB Arena A
15:00 Skogsbo/Avesta IF A - Äppelbo AIK 10 - 1 Klockarvallen A
15:00 Tällbergs IF A - Amsbergs SK 2 - 1 Tällbergs IP
15:00 Ulfshyttans IF A - Smedjebackens FK 6 - 1 Ulfshyttans IP
Division 6 Södra, Herrar
11:00 Långshyttans AIK FK - Husby AIK 1 - 7 Klosterliden
11:00 Säters IF FK U - Ezid SK 3 - 3 Säters IP
Division 7 Norra, Herrar
15:00 Åsens SK - Siljansnäs IF 2 - 5 Hedvallen
Pojkar 17 Elit
15:00 Malungs IF - Korsnäs IF FK Svart 2 - 1 Skinnarvallen A
Pojkar Division 1
15:00 Sundborn/Svärdsjö - Ludvika FK 1 - 5 Källängets IP A
Pojkar 15 Elit
11:00 IK Brage - Avesta AIK Sportfältet 1
14:00 Forssa BK - Falu BS FK Sportfältet 1
Pojkar Division 2 Grupp 1
11:30 Öna SK - Sälen-Lima 4 - 4 Prästholmens IP
15:00 Dala-Järna IK - Orsa IF FK 2 - 2 Idrottsparken, Dala Järna
15:00 Älvdalens IF FK - Kvarnsvedens IK vit Älvdalens IP
17:00 Gagnefs IF - Leksands IF FK Ängsholn A
Pojkar Division 2 Grupp 2
11:15 Falu BS FK - Kvarnsvedens IK röd 5 - 3 Kopparvallen C
18:30 Islingby IK röd - Forssa BK 1 Idunvallen
Pojkar Division 2 Grupp 3
18:00 Ludvika FK - Somaliska Förening Ileys
Pojkar Division 3 Grupp 1, 9-man
11:00 Färnäs SK - Mockfjärds BK 1 - 1 Färnäs IP
11:30 Siljansnäs IF - Malungs IF Hallevi IP
15:00 Öna SK - IFK Rättvik FK Öna IP
17:00 Vansbro AIK FK - Leksands IF FK Vanåvallen A
Pojkar Division 3 Grupp 2, 9-man
11:00 Korsnäs IF FK - Slätta SK Svart 1 - 5 Lindvallen Konstgräs
12:00 Svärdsjö/Sundborn - Kvarnsvedens IK röd Källängets IP A
16:00 IK Brage grön - IFK Mora FK vit 6 - 1 Sportfältet 1
Pojkar Division 3 Grupp 4, 9-man
11:00 Ludvika FK Gul - IK Brage svart ABB Arena Konstgräs
11:00 Östansbo IS - IFK Grängesberg FK Björkliden B
Pojkar Division 3 Grupp 5, 9-man
15:00 Ludvika FK Grön - Falu BS FK Blå ABB Arena Konstgräs
Pojkar Division 4 Grupp 1
17:00 Orsa IF FK - IF Vikapojkarna Lillåvallen
18:00 Vikarby IK - Dala-Järna IK blå Lissandvallen 7-m
Pojkar Division 4 Grupp 2
11:00 Slätta SK - Falu BS FK Slätta IP Konstgräs
17:00 Sundborn/Svärdsjö - Gagnefs IF Grånäs
Pojkar Division 4 Grupp 4
14:00 Östansbo IS - Smedjebackens FK Björkliden A 7-manna
15:00 Swesom FC - Somaliska Förening Ileys Sportfältet 12
Pojkar Division 5 Grupp 1
16:00 IFK Rättvik FK - Idre/Särna SK Hedslund Konstgräs 7-m
17:00 Malungs IF - Älvdalens IF FK Skinnarvallen 7-manna
Pojkar Division 5 Grupp 3
13:00 Korsnäs IF FK - IK Brage grön Lindvallen Konstgräs
15:30 Sundborns GOIF - Islingby IK vit Grånäs
Pojkar Division 5 Grupp 4
14:45 Samuelsdals IF - Falu BS FK Gul Samuelsdals IP
Pojkar Division 5 Grupp 5
10:00 Skogsbo-Avesta IF - Krylbo IF Klockarvallen 7-manna
13:00 Avesta AIK - Torsångs IF Avestavallen D
Pojkar Division 5 Grupp 6
11:00 Östanbo IS blå - Söderbärke GoIF Björkliden C 7-manna
Pojkar Division 6 Grupp 1
09:30 IFK Mora FK - Sollerö IF Prästholmens IP
12:30 Sälen-Lima - Orsa IF FK Lima IP
13:00 Älvdalens IF FK - Färnäs SK Älvdalens IP
Pojkar Division 6 Grupp 2
13:00 Vansbro AIK FK - Hulåns IF Vanåvallen B
Pojkar Division 6 Grupp 3
00:00 Grycksbo IF BK - Falu BS FK blå Tansvallen
00:00 Leksands IF FK blå - Leksands IF FK vit Siljansvallen A
15:30 Kvarnsvedens IK vit - Bjursås IK Kvarnsvedens IP
Pojkar Division 6 Grupp 4
10:30 Envikens IF - Sundborns GOIF Rönnvallen
14:45 Falu BS FK gul - Svärdsjö IF Kopparvallen B 7-manna
16:00 Hälsinggårdens AIK Fotboll - Kvarnsvedens IK blå Haraldsbo IP
Pojkar Division 6 Grupp 5
10:00 Samuelsdals IF - IF Tunabro Samuelsdals IP
10:00 Vika IF - Forssa BK vit Vikavallen
15:00 IK Brage Svart - Islingby IK Sportfältet 12
15:00 Korsnäs IF FK Svart - Slätta SK Gul Lindvallen Konstgräs
17:00 Kvarnsvedens IK röd - Torsångs IF Kvarnsvedens IP
Pojkar Division 6 Grupp 6
13:00 Dalsom FK - Smedjebackens FK ABB Arena B
15:00 Ludvika FK Gul - Ludvika FK Grön Stensveden 11-manna 2
18:00 Somaliska Förening Ileys - Östanbo IS vit ABB Arena B
Pojkar Division 6 Grupp 7
11:00 Stora Skedvi IK FF - Skogsbo-Avesta IF Kyrkbyn
18:00 Avesta AIK Blå - Avesta AIK Röd Avestavallen D
Svealand Flickor 17 år
11:00 Dalhem IF - Danmarks IF 1 - 5 Dalhem IP
15:00 QBIK - Västerås BK 30 3 - 1 Västerstrands IP
15:00 Sandvikens IF - Ornäs BK Jernvallen
Flickor Division 1/Flickor 15 Elit
00:00 Östansbo IS - Kvarnsvedens IK vit Björkliden B
15:00 IFK Hedemora FK - Avesta AIK Vasaliden Arena
Flickor Division 2 Grupp 1
11:00 Älvdalens IF FK - Leksands IF FK Älvdalens IP
12:00 Dala Floda IF - Dala-Järna IK Flodavallen
13:00 IFK Mora/Våmhus - Sälen-Lima 0 - 1 Prästholmens IP
Flickor Division 2 Grupp 2
15:00 IFK Ludvika - Falu BS FK gul ABB Arena A
19:30 Kvarnsvedens IK - Korsnäs IF FK svart Ljungbergsplanen
Flickor Division 2 Grupp 3
11:00 IF Tunabro vit - Torsångs IF svart 4 - 2 Gyllevallen
Flickor Division 3 Grupp 1, 9-man
11:00 Vansbro AIK FK - Sollerö IF 1 - 2 Vanåvallen A
Flickor Division 3 Grupp 2, 9-man
11:00 Sundborns GOIF - Dala-Floda IF 7 - 0 Grånäs
14:00 Svärdsjö IF - Östansbo IS blå 0 - 3 Källängets IP A
Flickor Division 3 Grupp 3, 9-man
14:00 IFK Hedemora FK - Slätta SK gul Brunnsjöliden A
17:00 Östansbo IS vit - Kvarnsvedens IK Björkliden B
Flickor Division 4 Grupp 1
17:00 Färnäs SK - IFK Våmhus Färnäs IP
Flickor Division 4 Grupp 2
11:00 Slätta SK - Kvarnsvedens IK Slätta IP Konstgräs
12:00 Skogsbo/Avesta IF - Falu BS FK Klockarvallen 7-manna
14:30 Envikens IF - Torsångs IF Rönnvallen
16:00 Islingby IK - IF Tunabro Idunvallen
16:00 Säters IF FK - IFK Hedemora FK Skönviks IP
Flickor Division 5 Grupp 1
11:00 Äppelbo AIK - Malungs IF Gullängens IP 7-m 1
13:00 Älvldalens IF - Dala-Järna IK Älvdalens IP 7-m
Flickor Division 5 Grupp 2
10:30 Hälsinggårdens AIK Fotboll röd - Falu BS FK Haraldsbo IP
10:30 Hälsinggårdens AIK Fotboll Svart - Hälsinggårdens AIK Fotboll röd Haraldsbo IP
13:00 Slätta SK - Svärdsjö IF Slätta IP Konstgräs
17:00 Torsångs IF - Leksands IF FK Torsångs IP 7-m 2
Flickor Division 5 Grupp 3
10:00 Gustafs GoIF - Bullermyrens IK svart Slättgärdet 2
13:00 IFK Ludvika - Östansbo IS vit ABB Arena A
17:00 Östansbo IS blå - Kvarnsvedens IK vit Björkliden C 7-manna
Flickor Division 6 Grupp 1
10:30 Sälen-Lima - Idre/Särna SK Lima IP
Flickor Division 6 Grupp 2
11:00 Torsångs IF - Kvarnsvedens IK röd Torsångs IP 7-m 1
12:30 Envikens IF - Mockfjärds BK Rönnvallen
13:00 Slätta SK - Leksands IF FK Slätta IP
13:00 Vika IF - Korsnäs IF FK Vikavallen
15:00 Bjursås IK - Sundborns GOIF Bjurliden
Flickor Division 6 Grupp 3
11:00 Avesta AIK - Östansbo IS Vit Avestavallen D
11:00 IF Tunabro - IFK Hedemora FK Gyllevallen
12:00 Fors IK - Skogsbo-Avesta IF Fors IP
14:00 Kvarnsvedens IK vit - IFK Ludvika Kvarnsvedens IP
P15 Regional Norra
13:00 IK Brage - Gideonsbergs IF 2 - 5 Sportfältet 1
17:00 Avesta AIK - Dingtuna GIF Avestavallen Konstgräs
Regional P 17 östra
15:00 Slätta SK - Avesta AIK 5 - 1 Dalavallen