Det går nu att börja anmäla sig till våra Fotbollsskolor runt om i Dalarna!

Här kan ni se de föreningar som arrangerar Fotbollsskolan 2020:

Ladda ner spelarinbjudan

Förening

Ort Vecka Ansvar Kontaktuppgifter
IFK Våmhus Våmhus 25 Jenny Åsenlund jkasenlund@yahoo.com
Krylbo IF Avesta 25 Andreas Andersson andys.80@hotmail.com
Kvarnsvedens IK Borlänge 25 Malin Wahlgren kikfotbollsskola@outlook.com
Skogsbo-Avesta IF Avesta 25
Stora Tuna IK Borlänge 25 Anna Nordahl Thurfjell anna@anonet.se
Älvdalens IF FK Älvdalen 25 David Paulsson david.paulsson@alvdalenfotboll.se
IF Tunabro Borlänge 24 Adam Hedin info@iftunabro.nu
Säters IF FK Säter 25
Malung IF Malung 25 Mari Tros Henriksson mari@malungsif.se
Dala-Järna Dala-Järna 25 Ulrika Bertils ulrika.bertils@gmail.com
IFK Mora FK Mora 25 Thomas Nilsson sifthomas@gmail.com
Bjursås IK Bjursås 25 Maria Nygårds maria.nygards71@outlook.com
Torsångs IF Borlänge 25 Tova Palm tova.palm@skomsarby.se
Söderbärke GOIF Söderbärke 25 Marie Åberg Persson marie.aberg-persson@svenskakyrkan.se

Fler Fotbollsskolor kan tillkomma!