Futsal DM damer och herrar

Lördagen den 23 november avgörs DM i Futsal för damer och herrar. 8 dam - respektive 10 herrlag kommer att göra upp om DM-medaljerna

För damer respektive herrar gäller följande förutsättningar:

  • Inom varje grupp spelar lagen i en enkelserie. Gruppsegrarna respektive tvåorna spelar semifinal där ettan i respektive grupp möter den andra gruppens tvåa.
  • Segrande lag i finalerna är Distriktsmästare i Futsal.

Deltagande föreningar:

Damer grupp 1: Falu BS FK, Grycksbo IF BK, Islingby IK, Ornäs BK
Damer Grupp 2: Dala Järna IK, Gustafs GoIF, Korsnäs IF FK, Slätta SK

Herrar grupp 1: Amsbergs SK, Bjursås IK, IF Tunabro, Leksands IF FK, Slätta SK
Herrar grupp 2: Falu BS FK, Gustafs GoIF, Ludvika FK, Ulfshyttans IF, Vattnäs SK


FUTSAL DM DAMER OCH HERRAR 2019-11-23

Tid: Plan: Klass: Match:

09.00  A Herr gr 1  Amsbergs SK – Slätta SK
09.00  C Herr gr 1  Bjursås IK – IF Tunabro
09.00  D Herr gr 2  Ulfshyttans IF – Falu BS FK

09.30  A Dam gr 1  Falu BS FK – Ornäs BK
09.30  C Dam gr 1  Grycksbo IF BK – Islingby IK
09.30  D Herr gr 2  Ludvika FK – Gustafs GoIF

10.00  A Herr gr 1  Leksands IF FK – Amsbergs SK
10.00  C Herr gr 1  Slätta SK – Bjursås IK
10.00  D Dam gr 2  Gustafs GoIF – Korsnäs IF FK

10.30  A Herr gr 2  Vattnäs SK – Ulfshyttans IF
10.30  C Herr gr 2  Falu BS FK – Ludvika FK
10.30  D Dam gr 2  Slätta SK – Dala Järna IK

11.00  A Dam gr 1  Islingby IK – Falu BS FK
11.00  C Herr gr 1  Bjursås IK – Leksands IF FK
11.00  D Herr gr 1  IF Tunabro – Slätta SK

11.30  A Dam gr 1  Ornäs BK – Grycksbo IF BK
11.30  C Herr gr 2  Ludvika FK – Vattnäs SK
11.30  D Herr gr 2  Gustafs GoIF – Falu BS FK

12.00  A Dam gr 2  Korsnäs IF FK – Slätta SK
12.00  C Herr gr 1  Leksands IF FK – IF Tunabro
12.00  D Herr gr 1  Amsbergs SK – Bjursås IK

12.30  A Dam gr 2  Dala Järna IK – Gustafs GoIF
12.30  C Herr gr 2  Vattnäs SK – Gustafs GoIF
12.30  D Herr gr 2  Ulfshyttans IF – Ludvika FK

13.00  A Dam gr 1  Islingby IK – Ornäs BK
13.00  C Dam gr 1  Falu BS FK – Grycksbo IF BK

13.30  A Dam gr 2  Slätta SK – Gustafs GoIF
13.30  C Dam gr 2  Korsnäs IF FK – Dala Järna IK

14.00  A Herr gr 1  IF Tunabro – Amsbergs SK
14.00  C Herr gr 1  Slätta SK – Leksands IF FK

14.30  A Herr gr 2  Gustafs GoIF – Ulfshyttans IF
14.30  C Herr gr 2  Falu BS FK – Vattnäs SK

15.00  A Dam Semifinal 1:an gr 1 – 2:an gr 2
15.00  C Dam Semifinal 1:an gr 2 – 2:an gr 1 

15.30  A Herr Semifinal 1:an gr 1 – 2:an gr 2
15.30  C Herr Semifinal 1:an gr 2 – 2:an gr 1 

16.15  C Final Damer

17.00  C Final Herrar

Plan A är närmast omklädningsrummen

Plan C är mitt i hallen från omklädningsrummen sett

Plan D är längt bort från omklädningsrummen sett