Förändringar i seriespelet 2017

Här kan du se vilka förändringar som skett i seriespelet 2017. Förändringar presenteras i datumordning (senaste först) under respektive rubrik.

Lag som utgått:
9/8 Herrar division 7 Östra: Torsångs IF U.
7/8 Pojkar division 3 grupp 1 11-manna: Älvdalens IF FK.
7/8 Flickor divison 1: Grycksbo IF BK.
16/6 Flickor division 1: IFK Rättvik FK.
7/6 Pojkar division 1: Gagnefs IF.
23/5 Herrar division 7 Södra: Borlänge FC.
15/5 Pojkar division 2 grupp 1: Orsa IF FK.
10/5 Pojkar division 3 grupp 4 9-manna: Nyhammars IF.
8/5 Flickor division 4 grupp 3: IFK Hedemora FK vit.
5/5 Pojkar division 6 grupp 2: Gagnefs IF.
3/5 Pojkar division 3 grupp 9-manna: Insjöns BK.
2/5 Herrar divison 7 Västra: Malungs IF.
2/5 Pojkar division 5 grupp 1: Öna SK.
28/4 Flickor division 3 grupp 1 9-mannna: IFK Rättvik FK
28/4 Pojkar division 2 grupp 1: IFK Rättvik FK
27/4 Pojkar division 1: Mockfjärds BK (Swesom FC ersätter)
24/4 Flickor division 4 grupp 1: Idre/Särna SK.
21/4 Flickor division 4 grupp 2: Sundborns GoIF.
20/4 Flickor division 6 grupp 3: IFK Grängesberg FK (Skogsbo/A ersätter)
18/4 Pojkar division 2 grupp 2: IK Brage.
18/4 Pojkar division 3 grupp 2: 11-manna: Skogsbo/Avesta IF.
13/4 Pojkar division 1: Gustafs GoIF.
6/4 Pojkar division 4 grupp 5: Skogsbo/Avesta IF svart.
5/4 Herrar division 6 Norra: S/S Lima.
4/4 Pojkar division 3 grupp 4 9-manna: Söderbärke GoIF.
23/3 Flickor division 6 grupp 1: IFK Mora FK vit.
23/3 Pojkar division 2 grupp 3: IFK Hedemora FK.
23/3 Pojkar Division 3 grupp 2, 11-manna: Bullermyrens IK.
17/3 Herrar Division 7 Västra: Mockfjärds BK.
14/3: U19 Herrar Dala Gästrike: Stensätra IF.

Lag som tillkommit:
5/5 Pojkar division 3 grupp 3 9-m: Korsnäs IF FK vit (ersätter Insjöns BK)
2/5 Flickor division 3 grupp 1 9-m: IFK Hedemora FK (ersätter IFK Rättvik FK)
27/4 Pojkar division 1: Swesom FC (ersätter Mockfjärds BK)
24/4 Pojkar division 2 grupp 3: Slätta SK 2
20/4 Flickor division 6 grupp 3: Skogsbo/Avesta IF (ersätter Grängesberg)
4/3 Pojkar div 5 grupp 6: Samueldals IF svart
29/3 Pojkar div 3 grupp 2 11-m: Skogsbo/Avesta IF (ersätter Bullermyrens IK)
27/3 Herrar division 7 Norra: Idre/Särna SK
22/3 Flickor Div. 4 grupp 3: IFK Hedemora FK blå

Andra förändringar:
8/5 Flickor div 4 grupp 3: IFK Hedemora FK blå ska vara IFK Hedemora FK.
24/4 Pojkar div 2 grupp 2: Slätta SK ska vara Slätta SK 1.
6/4 Pojk div 4 grupp 5: Skogsbo/Avesta IF gul ska vara Skogsbo/Avesta IF
4/4 Pojk div 5 grupp 3: Samuelsdals IF ska vara Samuelsdals IF orange
23/3 Flick div 6 grupp 1: IFK Mora FK blå ska vara IFK Mora FK.
22/3 Flick div 4 grupp 3: IFK Hedemora FK ska vara IFK Hedemora FK vit